Mobilní telefony u žáků

21 března 2019

Vážení rodiče,

Poslední dobou stále narážíme na problémy s mobilními telefony žáků. Naši žáci spolu už téměř nekomunikují. Ve chvíli, kdy opustí prostory školy, má hned většina z nich mobil v ruce. Mají ho v jídelně u oběda a u jídla si „listují“ v mobilu. Mají ho v družině, dokonce i na vycházce, přestože si mohou hrát a bavit se s kamarády. Sedí vedle sebe ve vlaku, když jedeme na výlet. Často se spolu nebaví, ale posílají si zprávy nebo se natáčejí. Chodí na zájmové kroužky a kluby, kam se sami přihlásili, ale i tam bojujeme s tím, aby telefony uklidili a věnovali se aktivitám, které jsme pro ně připravili.

Chceme začít důsledně omezovat mobily na všech pracovištích školy, akcích školy. Prosíme vás o pomoc, chceme být důslední a jednotní.

Ve škole platí již delší dobu školní řád - mobilní telefon má žák/žákyně v prostorách školy vypnutý a uložený v aktovce. Ve škole mohou žáci použít mobilní telefon pouze s předchozím souhlasem zaměstnance školy, když potřebují nutně kontaktovat zákonného zástupce.

Totéž nyní platí také v budově školní družiny a školní jídelny. Výjimečně, když si budete nutně potřebovat s dítětem zatelefonovat a dítě o tom ví předem, může mít mobil s sebou, ale pouze pro tyto účely (pouze v ŠD, a ŠJ). Jinak si nechá telefon v aktovce, dokud neodejde ze školní akce nebo z budovy školy, družiny či jídelny.
Dále vás prosíme, nedávejte dětem mobil na školní ozdravný pobyt. Děti vás neuvidí pouze 3 dny, v pondělí odjedou a v pátek je máte zpátky. Každý den budeme vkládat fotografie na webové stránky nebo školní facebook. Telefonicky se můžete spojit s třídními učiteli, kteří vám případně dítě předají. Máme pro děti připravený pestrý program, výlety, hry. Chceme, aby se spolu sblížili, hráli si a užili si to. Navíc při ztrátě nebo poškození škola neposkytuje žádnou náhradu.

Děkujeme za podporu, s pozdravem.
Mgr. Lenka Matoušovská a pedagogický sbor

FOTO - Nová Ves II.a III. třída