Základní škola Bohušovice nad Ohří

Hledat

Přejdi na obsah

SPORTOVNÍ A TURISTICKÝ TÁBOR OSEČNÁ 5. - 12. ČERVENCE 2014

kroužky > Turisti > tábory

5. července 2014
Letošní tábor byl opět v Osečné, kterou jsme si ale přejmenovali na Osečnovice. Hráli jsme si na kouzelníky, inspirací nám byl Harry Potter. Po přesunu vlakem z Litoměřic do Jablonného v Podještědí a potom autobusem do Osečné jsme se ubytovali. Následovalo rozdělení malých kouzelníků do čtyř kolejí. Kouzelný klobouk promlouval jako v knížkách Joanne Rowlingové. Koleje jsme pojmenovali po primusech (primus - kouzelník pověřený dohledem nad ostatními) - Barčaspár, Kýťaspár, Luckaspár a Šárkaspár, což byly nejstarší členky tábora. Jednotlivé koleje mezi sebou soutěžily. Prvním úkolem kolejí bylo večer u táborového ohně představování všech členů svým primusem.
V noci byly noční hlídky. Hlídali kouzelníci z kolejí Barčaspár a Kýťaspár.
FOTOGALERIE ROZDĚLENÍ DO KOLEJÍ6. července 2014

V noci jsme neplánovaně navštívili nemocnici v Liberci s Adlou s podezřením na zánět slepého střeva, po konzultaci dvou lékařů nám ji nakonec pustili zpět do tábora, dopoledne se ale musela ještě jednou lékařům ukázat. Nakonec bylo vše naštěstí v pořádku.
Dopoledne florbalisti měli se mnou trénink a oddíl turistů hrál seznamovací hry se Šárkou a Míšou. Na odpoledne jsme připravili táborové olympijské hry. Děti běhaly s olympijskou pochodní, kterou jsme jen z časových důvodů zapalovali v táboře a ne v Olympii. Poslední členkou štafety byla mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová, která také zažehla olympijský plamen v našem táboře. Před začátkem soutěží dětem podepsala fotografie, vyfotografovala se s námi a dětem popřála k jejich olympijským hrám.
Vypsáno bylo osm disciplín. Do každé musel primus své koleje nominovat jednoho závodníka. Každý se tedy musel zúčastnit. Dodrželi jsme tedy ono slavné olympijské heslo - "Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se". Přesto samozřejmě se soutěžilo a vyhrát chtěl každý.DISCIPLÍNA

VÍTĚZ

KOLEJ

hod kriketovým míčkem na cíl

Klára Kubalíková

Barčaspár

hod diskem z místa

Martin Marek

Šárkaspár

hod na koš míčem

Lucka Lesáková a Jaromír Klíma

Šárkaspár a Luckaspár

trosjkok z místa

Adam Landa

Luckaspár

"maraton"

Adam Landa (náhrada za zraněnou Lucku Hrabáčovou)

Luckaspár

sprint

Tereza Fidlerová

Barčaspár

skoky přes švihadlo

Stella Zbránková, Šárka Hospodářová
Eva Kubíková, Maruška Větvičková

Barčaspár, Kýťaspár
Luckaspár, Šárkaspár

skok vysoký

Bára Kožíšková

Barčaspár


Po započítání umístění na dalších místech koleje dopadly takto:


UMÍSTĚNÍ

KOLEJ

BODY DO SOUTĚŽE KOLEJÍ

1. místo

Barčaspár

40

2. místo

Luckaspár

30

3. místo

Šárkaspár

20

4. místo

Kýťaspár

10

FOTOGRAFIE Z OLYMPIJSKÝCH HER

Po skončení olympijských her následovalo zasloužené osvěžení vodou z hadice. Vždyť teplota vzduchu sahala nad 30°C. Některé soutěže jsme i z tohoto důvodu přesunuli do tělocvičny.
Večer byl táborový ohěň s opékáním libereckých párků a v noci noční hlídky kolejí Luckaspár a Šárkaspár.


7.
července 2014
Protože jsme očekávali velké teplo, dopolední florbalový trénink jsme přesunuli na odpoledne. Dopoledne koleje hrály upravenou hru pro naše potřeby "Hajzlbába". Koleje měly za úkol získat co nejvíce ústižků toaletního papíru. Děti mohly samy ústřižky pronášet na svůj záchod, ale mohly je ukrást i dětem druhých kolejí, když oni se je snažily pronést ke svému záchodu. Vítězem se stala kolej Barčaspár, na druhém místě se umístila Luckaspár, na třetím Šárkaspár a na čtvrtém Kýťaspár.
FOTOGRAFIE ZE HRY HAJZLBÁBA

Hra se hrála opravdu ve velkém vedru, takže sprcha byla opravdu zasloužená.
FOTOGRAFIE Z VENKOVNÍHO OSVĚŽENÍ

Odpoledne jsme s dětmi zašli do města doplnit zásoby a do věčeře šli do tělocvičny. Večer přišla první bouřka, takže jsme i kvůli úternímu výletu posunuli večerku již na 21:30.


8. července 2014
Na tento den jsme měli objednaný velký autobus, chtěli jsme jet do ZOO Liberec a na boby na Obří sud Javorník. Na tento den nebyla zrovna dobrá předpověď počasí. Nicméně v ZOO bylo krásné počasí, stihli jsme cvičení slonů, viděli jsme mnoho dalších zvířat i ony slavné bílé tygry. Projeli jsme se po ZOO vláčkem, zavítali do dětského koutku. Do autobusu jsme nastoupili právě včas, začala nad Libercem velká bouřka. Volal jsem na bobovou dráhu a ta kvůli bouřce nejezdila. Mokrá varianta přišla tentokrát vhod. Možností bylo několik, vybrali jsme IQ park. Po návratu z výletu jsme ještě stihli s oběma oddíly tělocvičnu.
FOTOGRAFIE Z VÝLETU DO LIBERCE


9. července 2014
Dopoledne za stáleho deště probíhal v tělocvičně turnaj kolejí ve vybíjené. Tentokrát bylo toto pořadí: 1. Šárkaspár, 2. Barčaspár, 3. Kýťaspár a 4. Luckaspár. Odpoledne se trochu vyčasilo, kouzelnickým hrám nic nebránilo. Asi nejzajímavější si bylo vyzkoušet opičí dráhu se šátkem na očích, jak to prožívají slepí lidé. Hry vyhrála kolej Luckaspár, následovaly koleje Barčaspár, Kýťaspár a Šárkaspár. Po hrách si koleje připravily na večer k táborovému ohni krátké vystoupení pantomimy na téma reklamy.
FOTOGRAFIE Z KOUZELNICKÝCH HER


10. července 2014
Tento den ovlivnilo počasí. Původně jsme měli jít na pěší výlet na zříceninu hradu Stohánek do bývalého vojenského prostoru. Jako náhradu jsme volili výlet autobusem na Ještěd a ani na něj nám počasí nedovolilo jet. Na řadu tedy přišla již mnohokrát i v minulých letech osvědčená tělocvična místní školy. Odpoledne se počasí na chvíli umoudřilo, šli jsme s dětmi alespoň do místní nové cukrárny na zmrzlinu.
Večer nám počasí přálo. Po "poctivé polévce ze sáčků", ze které nezbylo ani trochu, jsme si upekli liberáky na ohni. Kolem večerky jsme vzali s Barčou kytary, začali hrát a zpívat pro dvě tři děti u táboráku, během chvíle seděl u ohně celý tábor a pěkně jsme si zazpívali i trochu po večerce.

11. července 2014
Na páteční dopoledne jsem se velmi těšil a možná jsem nebyl sám. Na řadu přišla upravená pro náš tábor kouzelnická hra fanfrpál. Chtěli jsme ji hrát na hřišti venku, ale jak jinak opět pršelo, přesunuli jsme ji tedy do tělocvičny. Hráli proti sobě vždy dvě koleje. Řadoví hráči měli za úkol dostat za 10 bodů míček do branky, bránkář a soupeřovi hráči jim v tom bránili. Když hráč držel míček, nesměl se v tu chvíli pohybovat, hýbat se směli hráči jen bez míčku. Zlatonku jsme nahradili čtyřmi tenisovými míčky, které střídavě čtyři vedoucí vhazovali do hřiště a chytači jim ho museli přinést. Za to dostali 20 bodů. Hra tedy chycením zlatonky nekončila, hrálo se na čas. Celou hru museli mít všichni hráči koště mezi nohama, jako kdyby na něm měli letět. Pořadí fanfrpálu: 1. Barčaspár, 2. Šárkaspár, 3. Luckaspár a 4. Kýťaspár.
Odpoledne florbalisti měli trénink a turisté soutěž v kreslení na čtvrtku nebo křídou na asfalt. První byla Šárka Rožcová, druhý byl Patrik Slavík a třetí byla Maruška Větvičková.
Večer byl poslední táborový oheň a zároveň diskotéka. Po jejím skončení noční hra - stezka odvahy, kde na jejím konci všechny děti podepsaly závazek, že budou doma celý rok pomáhat, připravovat se do školy a nevysedávat u počítače nebo televize (důkaz mám u sebe...).


12. července 2014
Dopoledne jsme vyhlásili výsledky:

SOUTĚŽ KOLEJÍ
1. Barčaspár - 835 bodů
2. Luckaspár - 764 bodů
3. Šárkaspár - 742 bodů
4. Kýťaspár - 688 bodů

ÚKLID CHATEK
chatka číslo 6 - Ondra Hrabáč, Martin Marek a Kuba Landa.

Florbalisté ještě stihli trénink. Po obědě jsme zabalili věci, sbalili tábor a v 16:30 autobusem odjeli domů. Ondra Hajný to vzal neplánovaně sanitkou přes nemocnici v Liberci, po vyšetření je naštěstí vše v pořádku. Příjezdem do Bohušovic letošní tábor skončil.
FOTOGRAFIE MOMENTEK Z TÁBORA BEZ ZAŘAZENÍ

Ivan, pan učitel Kožíšek, trenér.

vítejte | fotografie | dokumenty | akce školy | třídy | kroužky | odl. pracoviště | kontakty | Mapování stránky


Pod nabídky:


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku